petak, 25. siječnja 2013.

Asirci

Asirci su živjeli u sjevernoj Mezopotamiji. Obrađivali su zemlju, natapali polja i gradili lijepe gradove. Počevši od oko 900. godine prije Krista., osvojili su carstvo što se pružalo od Egipta do Peruijskog zaljeva. Ono je , međutim, propalo 612. godine pr. Krista. pred najezdom Babilonaca i Medijaca.


Asirci
 Kako su se borili Asirci?

Prvi su asirski vojnici bili seljaci koje bi s polja pozvali u rat. Oko 740. pr. Kr. asirski su kraljevi, međutim, od zarobljenih stranaca stvorili žestoku vojsku. Ona se borila mačevima, kopljima, lukovima i opsadnim ovnovima, te od slabijih naroda tražila danak u građevnom drvu, kovinama i konjima.


Nema komentara:

Objavi komentar